Hem / RSS

RSS flöden från Kungen Kurva

RSS flöden från Kungens Kurva
Ett väldigt bekvämt sätt att få det senaste från kungenskurva.se är att använda sig av något av de RSS-flöden som vi erbjuder. Antingen kan du öppna dessa direkt i din webbläsare eller så använder du dig av en RSS-läsare (se längre ner).

Det är ett väldigt smidigt sätt att få de senaste  artiklar från dina favoritsajter och givetvis är kungenskurva.se en av dem.




Allt senaste
Om du vill läsa om allt det senaste från sajten.
http://www.kungenskurva.se/feed.xml

Senaste från bloggen
Om du är intresserad av de senaste blogginläggen
http://www.kungenskurva.se/feed_blog.xml

Senaste artiklarna
Vill du läsa om inspiration, repotage, kändistips, nyheter och erbjudanden
http://www.kungenskurva.se/feed_articles.xml


RSS-flöde är en sida som innehåller rubriker, bilder, text och en länk till en artikel. Det finns väldigt många olika RSS-läsare men den absolut populäraste är Google Reader. Om tex är intresserad att läsa om allt senaste från denna sajten då kopierar du denna länk ,http://www.kungenskurva.se/feed.xml, och klistarar in din i din RSS-läsare.
Lämna en kommentar
 

Namn

Epost (publiceras ej)

Sajt(valfritt)

Kommentar

Tillåten html: <strong><em>

Spamkontroll, skriv koden

Senaste från sajten

Senaste från sajten

Läs mer om RSS här.