Fortsatt träning med rätt kläder

Av Tezz Hagelin 15:e feb 2010


byxor träningskläder Nike Stadium
Så är jag tillbaka igen efter en rallyhelg nere i Värmlandsskogarna. Precis som jag hade hoppats på bjöds det på underbart vinterväder, snabba rallybilar och massor av folk ute i skogarna. För er som inte redan vet det så slutade rallyt med finsk seger genom Mikko Hirvonen.

Nu när jag är hemma igen fortsätter jag förstås med träningen och jag kände att jag ville passa på att köpa nya träningskläder för att känna att jag verkligen menar allvar med träningen den här gången. Hittade ett Nike Träningsset på Stadium som jag verkligen gillade. I setet ingick Nike W Demo Tank, Nike W DF Capri och Nike WMNS Steady VI Leather, det vill säga linne, byxor och skor att träna i. Tack vare ett erbjudande fick jag alltihop för 899 kronor vilket jag tycker är ett toppenpris!

Ikväll blir det alltså ett aerobicspass med nya kläderna och det ska verkligen bli hur kul som helst. Känner mig så glad över att jag verkligen har kommit igång på riktigt efter lång planering och mycket tomt prat.
Kommentarer
Bodil 2010-02-16 kl 01:45
Ibland får man ge sig själv en rejäl spark där bak för att komma igång....men nya kläder är ju inte dumt det heller, haha
Ha en fin tisdag!
Kram Bodil
morsefarm.blogspot.com
Tezz 2010-02-16 kl 09:14
Inte alls dumt med nya kläder Bodil, oavsett om det gäller träningskläder eller vanliga kläder :) Men blir ju lite roligare att träna om man känner sig fin oxå :)
Kram
Nicole 2010-02-22 kl 18:18
Tur att finländarna lyckas i rally åtminstone, i OS har framgångarna låtit vänta på sig för oss blåvita.
Snyggt träningsset, jag skulle behöva nåt nytt till zumban också...
Kram, Nicole
Lämna en kommentar
 

Namn

Epost (publiceras ej)

Sajt(valfritt)

Kommentar

Tillåten html: <strong><em>

Spamkontroll, skriv koden