Design som går hem i stugorna
Av Tezz Hagelin 17:e feb 2010

Sportlovet närmar sig med stormsteg, det är faktiskt bara ett par veckor kvar dit. Om vädret håller i sig så kommer vi att kunna göra en hel del skidutflykter eller pulkautflykter under lovet och då kan det vara skönt att ha med sig något varmt att dricka och kanske lite korv att grilla.
Classic Termokanna som finns på
Cervera har ett alldeles unikt snäpplock som gör att den är lätt att stänga och den är enkel att ta med sig. Det här är faktiskt Steltons bäst säljande design och jag är inte förvånad för det här är verkligen en termos som jag gillar. Den är inte bara lättanvänd och praktiskt, den är dessutom riktigt snygg.
Det går att hitta den här termokannan i olika färger men för mig blev den röda termosen en klar favorit. Färgen gör mig glad och den sticker verkligen ut. Det här är en ny favorit som definitivt får göra oss sällskap på våra vinterutflykter framöver.
Hur ser era planer för sportlovet ut? Blir ni kvar på hemmaplan eller åker ni iväg någonstans?