Tävla och vinn en middag för två!

Av Tezz Hagelin 24:e feb 2010


Lemon Thai tävling middagSå var det äntligen dags för årets första tävling här på sajten och jag hoppas att ni tycker att det här är lika kul som jag tycker och att ni vill vara med och tävla.

Det ni tävlar om är en tvårätters middag för två på trevliga Lemon Thai vid Kungens Kurva. I middagen ingår valfri förrätt och valfri huvudrätt för två personer. Det här är det perfekta stället för den som tycker om thaimat eller sushi.

För att vara med och tävla behöver du kommentera det här inlägget och berätta vilken typ av thaimat eller sushi som är din favorit. Alla som kommenterar får en lott i dragningen. Om du dessutom länkar till tävlingen från din blogg så får du ytterligare en lott. Säg till om du länkar så att jag vet att du ska ha en lott till i dragningen.

Tävlingen är nu avgjord och vinnare blev Linn som alltså får ta med sig någon på en middag för två. Gratulerar till vinsten och hoppas att ni får en trevlig middag!
Kommentarer
Linn 2010-02-24 kl 15:20
Kul med tävling!
Brukar faktiskt äta på Lemon efter ett långpass på Ikea, Mio, Indori, Sia, Sea...eller vad jag nu hunnit på en dag :)

Finns väldigt mkt gott att välja på, men oftast blir det Satey... även om Tuk Tuk är en värdig 2a!
Helena 2010-02-24 kl 18:01
Hej Tezz!
Vilken jättehärlig vinst!! Tyvärr så bor jag för långt borta...men jag önskar de andra tävlande lycka till!
Hoppas du också haft en bra dag, här visade sig solen vid lunchdags
och den värmde faktiskt:) Härligt!

Kram Helena






Therese 2010-02-25 kl 11:09
Hej svejs! Tack snälla du för din gulliga o vänliga kommentar inne hos mig, blir såå glad ska du veta! självklart vill jag pröva lyckan hos dig så jag ta en lott! Jag älskar Thaimat, nästan ibland så jag börjar fundera om jag har thailändskt blod i mig...Fniss! Däremot är jag ju inget för den svenska maten, tycker inte om jul o smörgårdsbord! Sånt som folk annars längtar efter....Ha en bra dag vännen! Kram Therese
Mille 2010-02-25 kl 13:50
Hej, vad kul att du hittade till mig, och tack för inbjudan :)

Självklart att vi med om en middag för två, sambon är väl ingen sushiätare men Thai, HE just LOVE :))
Jag älskar dashimaki, omeletten... annars tar jag alltid avocado, lax, tonfisk och tofu...

Ha de gott i Kungens kurva :)
Andersson 2010-02-25 kl 21:42
Åh, vegetariska vårrullar... Mums!!!
Johan 2010-02-25 kl 23:13
Sahimi är helt enkelt bäst, enkelt och gott!
Eva Lindberg 2010-08-25 kl 16:11
Halloj!

Kul grej med middag på mitt favoritställe. Brukar både äta där på plats och ta med mat hem och då nr 4 kyckling men söt/sur sås. Och personalen är ALLTID trevlig.
Lämna en kommentar
 

Namn

Epost (publiceras ej)

Sajt(valfritt)

Kommentar

Tillåten html: <strong><em>

Spamkontroll, skriv koden